ivosek2

Pomůžete mi vypočítat příklad?

Prodlouží-li se plánovaná přestávka o polovinu, bude trvat 42 minut.
Kolik minut bude trvat přestávka, prodlouží-li se jen o čtvrtinu?
Prosim, nepočítejte to, jenom napište návod.

Nejlepší odpověď
gecco

Uvědom si, co znamená – „prodloužit o“…
😉
Jestliže něco běžně trvá 10 minut, prodloužením o 50 % (o polovinu) to bude trvat jak dlouho?
___
V momentě, kdy toto pochopíš, budou pro tebe takové ´počty´ hračkou…
😉

Další odpovědi
bolak

Když jsou 3 poloviny 42, je tak těžký zjistit kolik je 5 čtvrtin?

Heydulak

Pokud prodloužená přestávka o polovinu má 42 minut, tak je to vlastně 1,5 přestávky. Z toho už snad dokážeš spočítat, kolik minut má přestávka před prodloužením a k tomu pak přičíst čtvrtinu původní hodnoty.

led

Takto sa správne dávajú otázky a odpovede typu: „pomožte s domácou úlohou“
len návod: „moudrému napovíš…“

bolak

možná že zatím tápe, ale jen počkej až se dozví že polovina jsou dvě čtvrtiny, ten bude koukat!! :-o