Boy 13

Pomuze spravna strava od akne a mastne pleti?

Dobry den, chci se prosim vas zeptat, zdali pomuze spravna strava od akne. Aknem trpim uz cca 6 mesicu a byly casy, co jsem se bal na sebe podivat do zrcadla. Nicmene, kdyz jsem si zacal kazdy den rano a vecer cistit plet pletovo vodou, tak pupinky pomalu zacaly mizet a kdyz jsem zacal jist vice ovoce a zeleniny a pit koprivovy caj, tak pupinky jsou skoro pryc a akne uz mi temer netrapi. Ale co mi trapi je takova stala cervena barva pleti, rozsirene pory a mastna plet, hlavne v oblasti cela. Prosim, jak se zbavim zacervenani, rozsirennych poru a stale mastne pleti? Dekuji moc za rady.

Odpovědi
Malvína

Ano, je to možné. Povrch kůže je často zrcadlem životního stylu. Pít hodně vody, málo sladkého. S doléčením kůže bych se svěřila odborníkovi a navštívila kožního/kosmetičku.

Kepler

Za akné sice můžou i hormonální změny během puberty, ale hlavně strava. Přesvědčil jsem se o tom, když jsem byl nějaký ten týden v nemocnici a stravu určovala dietní sestra. Pleť byla bezvadná. Jakmile jsem se vrátil k obvyklým stravovacím návykům, bylo vše zpátky. Kosmetika je na prd, musí se jít po příčině.

cochee

Jen s tím trošku nějak něco dělej, ať máš dobrý pocit, žes to neignoroval, ale jinak nejlepší lék na akné je čas. Prostě to po pubertě zmizí samo.

Beta2308

Výskyt akné způsobuje hodně čokoláda. A zdravá strava by mohla vaše problémy vyřešit.

JulkaBulka

Mě pomáhá koloidní stříbro. Můžete si objednat dvě láhve. Jedna se pije a druhá natírá. Já používám jen to na natírání.

Dagmarj

Úprava stravy, vitamíny, minerály, něco tělu chybí, zkontrolovat kyselinu v těle.