vivatisCZ

Pomůže proti stresu když se někomu svěřim s tím daným problémem?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Většinou to skutečně pomůže, jen je třeba zvolit vhodného posluchače 🙂
Doplňuji:
Pokud není k dispozici vhodné ucho, pomůže i problém sepsat, třeba formou dopisu, nebo jen dopis v hlavě zformulovat do srozumitelné podoby. Tím dostane problém konkrétní tvar a " ďábla zaženeme, když ho nazveme jménem". 🙂

Další odpovědi
marci1

Určitě to pomůže. Nejhorší je to dusit v sobě. Člověk se prostě musí vypovídat, aby se cítil lépe. Vyberte si opravdu někoho komu věříte a věřte, že se Vám uleví. Třeba kamarádovi,známému, kdysi spíše faráři, dnes je možnost svěřit se psychologovi nebo psychiatrovi. Svěřte se a uleví se Vám.

MK44

Je to individuální a záleží i na tom, co je příčinou stresu. Mít někoho důvěryhodného, kdo Vás vyslechne, s kým svůj problém můžete probrat, je výhoda. Někomu pomůže už to, že se vypovídá, někdo si lépe uspořádá myšlenky, když je vysloví. Může se mu dostat rady nebo prostě jiného názoru, pohledu z jiného úhlu.
Samozřejmě je dobré si „důvěrníka“ dobře rozmyslet, aby Vám nepřibyla startost, že jste něco prozradil někomu, o kom teď nevíte, jak s tím naloží.

KalonCZ

Jak je tu již psáno – je to více než individuální.
Ale u většiny problémů, které zmiňovaný stres startují, se svěřit pomůže, zkrátka najít si někoho, kdo ti v tu dobu bude oporou a pomůže ti s problémem. Takže se svěř komukoliv, koho dobře znáš a o kom víš, že by ti aspoň slovně dokázal pomoci. ;)

Já se se stresem potýkal dost, a kdybych se nikomu nezpovídal, už bych byl náporem stresu možná i „pod drnem“, ale člověk se zase nesmí na někoho upnout a doufat jen v jeho pomoc, musíš hlavně věřit v sebe a právě v sobě najít toho ochránce, který tě provede džunglí problému, pak jsi za vodou. :)

zjentek

pomůže, když ten problém rozbiješ na atomy. To znamená zamyslíš se, kdo ten problém je a kde jsou jeho hranice- jestli to náhodou neprožíváš jenom ty sám. Říkám záměrně „kdo“, protože jestli ten problém nežije, tak neexistuje- žádný nemáš. Zkus se na to tak mrknout ,)

Andre5000

Ano.