Pomůže pepřový obranný sprej před útočníkem?

Po práci se vracím domů sama za tmy. Často myslím na to, že bych se nebyla schopna ubránit před případným útočníkem. Může alespoň trochu pomoci pepřový sprej?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Také jsem ho použila. Sice jen jednou. Rovněž mně pomohl ubránit se velkému toulavému psovi, který na mě skočil a podezřele vrčel.
Připomněla jste mně, že si musím koupit nový sprej, protože ten můj je už prošlý.

Další odpovědi
pekynka

Pokud se opravdu trefíte do očí, má útočník vystaráno, oči pálí, slzí a zrak je chvilku ochromen.Kýchá ,teče mu z nosu.Ano je účinný.

oskar

Moje známá byla přepadena použila na utočníka sprej a podařilo se jí utéct.

anonym

Když se včas! trefíte,určitě­.Daleko „výhodnější“ je plynová pistole.Nejen že zapůsobí zjevem víc než kasr,ale nemusí se tolik mířit,má větší rozptyl i účinná vzdálenost je pro obranu výhodnější.Také vydá zvuk,tedy výstřel.A nebude to zas až tolik drahá záležitost.