annas

Pomůže odvaha splnit sny, i když „nikdo nemůže předpovědět, do jaké výšky může vzlétnout, dokud nerozepjal svá křídla“?

Slova napsal v jednom rozhovoru doktor filozofie a autor řady bestsellerů Reinhard Sprenger jako „přenesený význam odvahy. Co když jsou sny hodně vysoko, třeba až na vrcholu hory?“
https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2013/01/11/01/13/sil­houette-74565_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
zjentek

Sice nejsem filozof, ale na snu má být úžasný právě ten pocit snění. Snít znamená mít sen. Jenže splněný sen snem není. A proto souhlasím, aby sny byly hodně vysoko, třeba až vysoko nad vrcholem hory, aby nebyly lehce přístupné.

Další odpovědi
Drap

Určitě. Ke splnění větších snů bývá odvaha v nějaké formě nezbytností a nutností. Může se však stát, že i velká odvaha bude málo na splnění. Od toho však sny jsou, aby byly dosti vysoké a obtížné.

Kepler

Odvaha je jistě nezbytná, ale aby člověk nepadl na hubu rovnou při prvním počinu, je dobré mít všech dobře vyfutrované vědeckými poznatky. Když jsme u těch křídel, tak třeba Otto Lilienthal byl první úspěšný konstruktér kluzáků, který přežil dost dlouho. Ostatní se zabili nebo zmrzačili většinou hned při prvním pokusu. Tedy ano, můžeme odvážně rozepnout svá křídla a můžeme doletět třeba i na Mars. Musíme ale na to jít jako von Braun.

Ametyst

Klidně bych sny pojmenovala Záměr, Plán nebo něco takového faktického. Snílci se totiž obvykle míjejí s realitou. Nejhorší jsou snílci u moci.

ivzez

Pomůže.
Při plnění snů jde často o vstup do neprozkoumané oblasti,
k čemuž je potřebná odvaha.

jirka F

Odvážnému prý štěstí přeje takže asi ano.Více už pověděl Kepler a já dodávám jak kdy někdy ano a někdy zase ne.

Tak třeba můj sen,by byl kdyby jsem na to byl hlavově zdraví.Jít ještě studovat a i na VŠ.zůstane snem do konce mého života.Nezvládl bych to.

annas

JirkoF,

jde o vás názor, ale domnívám se, že pokud něco nevyzkoušíte, nemůžete říct, že to nezvládnete.

Vím, že je to někdy těžké, ale jak praví stará moudrost, „nestahuj kalhoty, pokud je brod ještě daleko“.

led

„Nespadneš z koňa, keď na koňa nesadneš.“ klasický citát, autora nepoznám.

ivzez

@Jirka F → myslím, že v 2. odstavci nemáte pravdu.
Nic se nemá vzdávat bez boje a Vy jste to ještě ani nezkusil.