autacek

Pomůže někdo uneseným Češkám v Pakistánu ?

Ve světle dnešních událostí, kdy únosci žádají propuštění nějaké jejich vědkyně zavřené v USA za 11/9…

Nejlepší odpověď
suaeda

jiný názor

Doplňuji:
Pokud se z toho obě holky dostanou tak budou mít velikanský štěstí. Ale moc tomu nevěřím. Vůbec dvě samotný ženský si vycestují do tak nebezpečné oblasti jakou je Pakistán. Snad se z jejich příkladu poučí jiní a nebudou tam samostatně cestovat .
Příbuzný tam byl před časem v horách ze skupinou, která měla celkem 10 lidí. Vyprávěl, že měli strach a byli rádi že se jim nic nestalo.

Další odpovědi
arygnoc

jiný názor

pred pár dňami bez akéhokoľvek vyjednávania zastrelili (popravili) pod Nanga Parbetom 10 turistov-horolezcov (z toho dvoch Slovákov).

Neverím ľuďom konajúcim v mene boha (akéhokoľvek), sú to šialenci a fanatici, pre ktorých život, a najmä život iných ľudí, nič neznamená.

Možno, ale skutočne iba možno, by ich zachránilo konvertovanie k islamu a plodenie ďalších vrahov, ale aj to je otázne.

ak sa im z toho podarí vyviaznuť živým, budú mať šťastie.
takže – uvidíme.

Čo sa týka nejakých vyjednávaní, tak si myslím, že české orgány sa do toho vložia, i keď si za to vyslúžia kritiku.
Nehodnotím toto jednanie, pretože niekomu by sa mohlo byť kruté (nepomáhame ani iným ľuďom, ako spoločnosť, ktorí sa dostali do menších problémov a k tomu bez vlastného pričinenia).

emamamisu

jiný názor

Doplňuji:
nutno podotknout, že video bylo údajně natočeno již v dubnu, což je poměrně dlouhá doba. podle Šándora jde o amatérské únosce, s čímž bych souhlasila. většina únosců se snaží zviditelnit či obohatit. většinou si vybírají novináře u nichž předpokládají masivní medializaci. Hana a Antonie nejsou v těchto dvou aspektech příliš zajímavé. nota bene ne pro USA. velkou důvěru taky nechovám k profilu Aafie Siddiqui. může jít o vykonstuované procesy ve prospěch sílící nenávisti k Islámu a muslimům a zároveň k odklonění pozornosti na ne úplně svaté americké jednotky nasazené v islámských zemích.