leorespect

Pomůže mi to?

Ahoj!
mam pripojeni O2 Mobilni Internet na notebooku Acer Aspire 5738Z.Pres modem Huaiwei E160 to ma leda tak 50 kb/s…pomuže mi s rychlosti jiny modem?u nas v obsi je nizky signal…kdybych si koupil vykonnejsi modem, bude to k necemu?Dekuji.

Nejlepší odpověď
Tombik

Není to o síle signálu, nýbrž o její kvalitě. Používám stejné vybavení jako vy a jediné, co můžu doporučit je, dokoupit si anténu. Ta by mohla zvýšit signál (a pak automaticky přejít ne lepší kvalitu sítě). Pokud bydlíte na venkově, jste zřejmě připojen na síť GPRS, která je pouze 2.5 G. Se zesilovačem byste mohl dosáhnout alespoň úrovně CDMA2000 1×RTT nebo EDGE, které jsou 2.75 G. Pro srovnání, nejlepší kvalitu dosáhnete v Praze (a Brně tuším) s UMTS, která běží na principu 3G. Doporučuji tedy dokoupit anténu, třeba zde: http://www.hy­perzbozi.cz/zbo­zi/huawei%20an­t%E9na/1/

Další odpovědi
kosna

To je my lito ale nevim nepomuzu ja mam teke internet od 02 tu bylou flesku do usb a jde my to na 3,6kb.a to jsem v ostrave a zkousel jsem to v auto jak jsem jel pres kloklcov tak jsem mel 2,6 ale proste internet od 02 je super mel jsem od ufona 3 mesice a vubec to nejelo i kdyz jsem si koupil novy notebook a prestehoval jsem se tak porat to same jen jsem platil a platil tedka mam tam dluch 12.790kc a uz exekuce proste ufon tam bych si neporidil ani tuk