Pomůže inhalace křenu s uvolněním ucpaného nosu? Proč se spoléhat jen na chemii z lékáren, zafunguje-li přírodní věc?

Nejlepší odpověď
annas

Křen jsem přímo neinhalovala, ale je pravda, že když čerstvý ze zahrady strouhám, brečím, kýchám, štípou mě oči, je to síla.

Takže není třeba inhalovat, ale sníst lžičku křenu, stejně jako vypít horkou vodu s nastrouhaným zázvorem. Někdy vdechuji vodu s eukalyptem.

Nebo si napustím do umývadla horkou vodu a ponořím ruce po lokty.

Běžně používám solný roztok..

Než se nos uvolní, tak každé ráno si jej připravím a vdechuji.

Ve sklenici smíchám vodu se solí, přiložím k nosu, zacpu jednu dírku a vdechnu. Totéž udělám s druhou. Vodu vypllivnu ústy.

Ještě je prý dobré jíst kuřecí vývar, masírovat špičku nosu zahřátými dlaněmi.

Ale obecně platí, že léčená i neléčená rýma trvá sedm dní. Ale je lepší, když se hlen uvolní, než když „sedí“ v nose.

Další odpovědi
gecco

Křen se takto používá, podobně, jako zázvor – a já takové dobroty upřednostňuju…
😉
Nejjednodušší je křen jemně nastrouhat (zázvor nadrobno nakrájet) a smíchat s medem.
Ovšem někteří lidé raději prefabrikované medikamenty, s tím nic nenaděláš.

Drap

Záleží také na jedinci. Většině lidem pomůže.