zjentek

Pomůže trávení alkohol před jídlem?

Etanol vnitřně a trávení potravy.

Gecco, to je všeobecně známé, ale já spíše myslel třeba deci polský vodky, nebo něco takovýho k pití ..hlavně normálního.

Nejlepší odpověď
gecco

Aperitivek? – jistě…
Proplachne chuťové pohárky a nastartuje trávicí proces…
😉
Podobně důležitý je i digestiv…
_____________­___________________
Zjentku, deci polský vodky zabije i vola, o chuti k jídlu (pokud nejsi polák nebo rus) ani nehovoře…
😉

Další odpovědi
Drap

I vodka může posloužit jako aperitiv, ale deci je zřejmě k touto účelu příliš

da ny

Hlavně ne „panáka“ po jídle ;)
Alkohol trávení zpomaluje!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Těžko se hledají nějaké odkazy na internetu…
„Ve skutečnosti alkohol uvolňuje krátkodobě hladkou svalovinu ve stěně žaludku. Tímto způsobem tak alkohol může snižovat pocit plnosti žaludku. Pravdou ovšem zůstává, že alkohol rovněž zpomaluje trávení.“
http://www.pen­zista.net/zdra­vi/strava/2805-2015-01-01-17-32-

Páter Ferda doporučoval a pil např. pivo (Plzeň a Radegast) před jídlem, nikdy po něm.