Avatar uživatele
belgik

Pomstít se a nebo nechat být???

Domluvil jsem spolupráci pro bratrovu firmu s jinou firmou. Aby celá ta spolupráce klapla vzal jsem si ve své práci neplacené volno a šel jsem bratrovi pomoct. Spolupáce dopadla více než dobře a více než dobře zaplatili. Jenže můj bratr mi oznámil že peníze přišli na jeho účet a že mi nedá ani korunu… Tak a ted poradte pomstít se a dělat mu všude problémy a nebo nechat to být a zapomenout že mám bratra?
Pokud by někdo chtěl říct at to řeknu mamince tak ta s ním souhlasí… nemáme se moc v lásce…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4162 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já bych měla dost důvodů a objektů na
„pomstu“, ale tuhle energii jim jen tak nechci věnovat. Byla by to ztráta a zbytečná investice. Všechno v přírodě funguje na rovině rovnováhy. Já nebudu plýtvat energií a kazit si karmu nějakou mstou nebo žalováním.Věř, že spravedlnost= rovnováha. Nedělej nic, nech věci plynout a věř v rovnováhu. Vlastně o co jde? Ztratil jsi důvěru v bratra ap.ale v podstatě jde o peníze. Peníze..pro hodně lidí jsou peníze svoboda, pro jiné závazek. A ty jsi od toho čekal co? Zbohatnutí, úctu a obdiv bratra? Bylo ti to třeba?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pomstu nemám ráda. V tomto případě máš ale nejspíš výhodu – Ty jsi domluvil spolupráci a díky Tobě to klaplo. Pro příště víš nejlépe, že na bratra spolehnutí není. Řekla bych mu, že už nikdy žádná spolupráce nebude a že si tím přirazil dveře k dalším možnostem. Je to hořká zkušenost, zvlášť v rodině. Bohužel, právě v rodině se toto stává.
Na svinstvo pokaždé dojde a jeho tvůrce sklidí odpovídající „odměnu“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Kašli na to, nemsti se mu, on na to dojede. Víš, raději počkej a pokud se chceš pomstít, tak on se najde ten správný okamžik a bude toho litovat.
Třeba mu časem poteče do bot, ale ty řekni, víš, ted už ne, zklamal jsi mě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zapomeň na bratra, také na něj jednou dojde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Někdy je lepší odejít s prodělkem, než s pocitem vítězství. Příště se na něj vykašli a budeš mít klid.
Otázka další je – dokážeš bez něj žít ? Pokud ano, tak buď odměřený. nic po něm nechtěj, nic mu nedávej, nepůjčuj nepomáhej.
A máma je asi „mimo mísu“, když takové jednání podporuje.
Otázka ale je, jak jste se předem dohodli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

Přece by ses nechtěl mstít vlastnímu bratrovi … jestli jsi fakt tak obětavje zařizoval a pak i přidal ruku k dílu tak by sis určitě nějakej ten peníz zasloužil. Já bych mu o peníze neřikal a počkal bych jestli sám bude chtít ocenit moji práci, jestli že ne tak bych se na něj nezlobil, ale už bych mu s prací příště pomoci nešel, ale mrzelo by mě to.

Lidi maj v poslední době peníze moc rádi, tak mu ukaž že jsi nad věcí (a když né jemu tak aspoň sobě)
Doplňuji:
obětavě né obětavje :D

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natty*

To je smutné, že tě zradil bratr a ještě ho v tom podporuje vaše společná máma. Nikdy nepochopím, jak můžou některé mámy více tíhnout k jednomu svému dítěti než k tomu druhému… Porodila vás snad oba, ne!? Jinak se bratru nemsti, to by se ještě nakonec vymstilo tobě. „Pro dobrotu na žebrotu.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Po zkušenosti už nikdy s nikým z rodiny nedělám žádné kšefty- peníze jsou jen důvodem jak si rozkmotřit dobré vztahy.
Nyní už víš jak dál … bohužel bez bratra.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Ty jsi asi hodně pomstychtivý človek,že?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek