belgik

Pomstít se a nebo nechat být???

Domluvil jsem spolupráci pro bratrovu firmu s jinou firmou. Aby celá ta spolupráce klapla vzal jsem si ve své práci neplacené volno a šel jsem bratrovi pomoct. Spolupáce dopadla více než dobře a více než dobře zaplatili. Jenže můj bratr mi oznámil že peníze přišli na jeho účet a že mi nedá ani korunu… Tak a ted poradte pomstít se a dělat mu všude problémy a nebo nechat to být a zapomenout že mám bratra?
Pokud by někdo chtěl říct at to řeknu mamince tak ta s ním souhlasí… nemáme se moc v lásce…

Nejlepší odpověď
anonym

Já bych měla dost důvodů a objektů na
„pomstu“, ale tuhle energii jim jen tak nechci věnovat. Byla by to ztráta a zbytečná investice. Všechno v přírodě funguje na rovině rovnováhy. Já nebudu plýtvat energií a kazit si karmu nějakou mstou nebo žalováním.Věř, že spravedlnost= rovnováha. Nedělej nic, nech věci plynout a věř v rovnováhu. Vlastně o co jde? Ztratil jsi důvěru v bratra ap.ale v podstatě jde o peníze. Peníze..pro hodně lidí jsou peníze svoboda, pro jiné závazek. A ty jsi od toho čekal co? Zbohatnutí, úctu a obdiv bratra? Bylo ti to třeba?

Další odpovědi
anonym

Pomstu nemám ráda. V tomto případě máš ale nejspíš výhodu – Ty jsi domluvil spolupráci a díky Tobě to klaplo. Pro příště víš nejlépe, že na bratra spolehnutí není. Řekla bych mu, že už nikdy žádná spolupráce nebude a že si tím přirazil dveře k dalším možnostem. Je to hořká zkušenost, zvlášť v rodině. Bohužel, právě v rodině se toto stává.
Na svinstvo pokaždé dojde a jeho tvůrce sklidí odpovídající „odměnu“.

anonym

Kašli na to, nemsti se mu, on na to dojede. Víš, raději počkej a pokud se chceš pomstít, tak on se najde ten správný okamžik a bude toho litovat.
Třeba mu časem poteče do bot, ale ty řekni, víš, ted už ne, zklamal jsi mě.

anonym

Zapomeň na bratra, také na něj jednou dojde.

venkovan

Někdy je lepší odejít s prodělkem, než s pocitem vítězství. Příště se na něj vykašli a budeš mít klid.
Otázka další je – dokážeš bez něj žít ? Pokud ano, tak buď odměřený. nic po něm nechtěj, nic mu nedávej, nepůjčuj nepomáhej.
A máma je asi „mimo mísu“, když takové jednání podporuje.
Otázka ale je, jak jste se předem dohodli.

BANAN93

Přece by ses nechtěl mstít vlastnímu bratrovi … jestli jsi fakt tak obětavje zařizoval a pak i přidal ruku k dílu tak by sis určitě nějakej ten peníz zasloužil. Já bych mu o peníze neřikal a počkal bych jestli sám bude chtít ocenit moji práci, jestli že ne tak bych se na něj nezlobil, ale už bych mu s prací příště pomoci nešel, ale mrzelo by mě to.

Lidi maj v poslední době peníze moc rádi, tak mu ukaž že jsi nad věcí (a když né jemu tak aspoň sobě)
Doplňuji:
obětavě né obětavje :D

Natty*

To je smutné, že tě zradil bratr a ještě ho v tom podporuje vaše společná máma. Nikdy nepochopím, jak můžou některé mámy více tíhnout k jednomu svému dítěti než k tomu druhému… Porodila vás snad oba, ne!? Jinak se bratru nemsti, to by se ještě nakonec vymstilo tobě. „Pro dobrotu na žebrotu.“

hanulka11

Po zkušenosti už nikdy s nikým z rodiny nedělám žádné kšefty- peníze jsou jen důvodem jak si rozkmotřit dobré vztahy.
Nyní už víš jak dál … bohužel bez bratra.

iceT

Ty jsi asi hodně pomstychtivý človek,že?