relux

Proti usnesení můžu podat stížnost do 3 dnů, ale zítra už bude 4. den. Mohu to ještě poslat?

Dobrý den, podala jsem před půl rokem tr. oznámení na jednoho bývalého policistu za křivé obvinění a nebezpečné pronásledování. Bohužel celou kauzu vyšetřovali jeho známí policisté a s výsledkem jsem nebyla spokojena, protože podle nich nespáchal nic. Já se léčím na psychiatrii. Přišla jsem kvůli němu o práci, ale on jakožto bývalý policista je čistý. Dočetla jsem se, že proti tomuto usnesení můžu podat stížnost do 3 dnů, ale zítra už bude 4. den. Mohu to ještě poslat? A v jakém znění by to mělo být? Mám vůbec šanci proti policistům, bývalým i současným?

Nejlepší odpověď
klumprt

Stížnost napište tak, že to nazvěte „stížnost“, napište tam proti jakému usnesení (kdo ho vydal, kdy, čeho se týkalo) a podrobně odůvodněte, co se vám přesně na tom nelíbí, co policie měla udělat. Pak se samozřejmě podepište.

POZOR: Jestliže konec lhůty připadl na sobotu nebo neděli, tak posledním dnem lhůty je pondělí!

Když to dáte dneska na poštu, a na razítku bude dnešní datum, tak to stíháte včas a ve lhůtě.
Doplňuji:
A tuto stížnost bude řešit státní zástupce, nikoli policie. Což je jakás takás záruka, že to bude posouzeno správně.

Další odpovědi
Zbynas

Musí se to dostat před soud, policisté to jinak zametou. Takže bych podal ne trestní oznámení, ale přímo žalobu k soudu, ale chce to právníka. Na to není potřeba 3 dny, ale snad i několik měsíců, ne-li let. Snad se tu objeví nějaký právník :)

anonym

ombudsman

(proboha proč vůbec v takovéto jít za policisty – vždyť je to přesně jak píšete – zaujaté)

anonym

Na co se léčíš?