Avatar uživatele
relux

Proti usnesení můžu podat stížnost do 3 dnů, ale zítra už bude 4. den. Mohu to ještě poslat?

Dobrý den, podala jsem před půl rokem tr. oznámení na jednoho bývalého policistu za křivé obvinění a nebezpečné pronásledování. Bohužel celou kauzu vyšetřovali jeho známí policisté a s výsledkem jsem nebyla spokojena, protože podle nich nespáchal nic. Já se léčím na psychiatrii. Přišla jsem kvůli němu o práci, ale on jakožto bývalý policista je čistý. Dočetla jsem se, že proti tomuto usnesení můžu podat stížnost do 3 dnů, ale zítra už bude 4. den. Mohu to ještě poslat? A v jakém znění by to mělo být? Mám vůbec šanci proti policistům, bývalým i současným?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3537 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Stížnost napište tak, že to nazvěte „stížnost“, napište tam proti jakému usnesení (kdo ho vydal, kdy, čeho se týkalo) a podrobně odůvodněte, co se vám přesně na tom nelíbí, co policie měla udělat. Pak se samozřejmě podepište.

POZOR: Jestliže konec lhůty připadl na sobotu nebo neděli, tak posledním dnem lhůty je pondělí!

Když to dáte dneska na poštu, a na razítku bude dnešní datum, tak to stíháte včas a ve lhůtě.
Doplňuji:
A tuto stížnost bude řešit státní zástupce, nikoli policie. Což je jakás takás záruka, že to bude posouzeno správně.

Upravil/a: klumprt

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zbynas

Musí se to dostat před soud, policisté to jinak zametou. Takže bych podal ne trestní oznámení, ale přímo žalobu k soudu, ale chce to právníka. Na to není potřeba 3 dny, ale snad i několik měsíců, ne-li let. Snad se tu objeví nějaký právník :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

ombudsman

(proboha proč vůbec v takovéto jít za policisty – vždyť je to přesně jak píšete – zaujaté)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na co se léčíš?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek