Morčata331

Pomozte mi prosím

Naši sousedi mají kocoura,
špatně se o něj starají
Nedávají mu napít najíst málokdy
Chodí k nám a já mu kupuji granule dám mu napít ale nafurt to takhle být nemůže :(
Já bych si ho vzala moji rodiče s tím nemají problém ale co ti sousedi???
prosím pomozte???

Nejlepší odpověď
arygnoc

kočka si vyberie sama.

kočka nie je pes, nemá pána (ale sú samozrejme aj výnimky), kočka si vyberá pána sama (pokiaľ nie je niekde zavretá a neostáva jej nič iné), vlastne ona je pánom a človek „je jej“.

len pre upresnenie – kočka nie je fixovaná na človeka, ale na miesto.

Další odpovědi
anonym

To už tady bylo řečeno mockrát. Kocoura si přivlastnit nemůžeš, patří sousedům.
Chybu jsi udělala tím, že jsi ho začala krmit. Oni by si ho sousedi obstarali určitě sami.
Takhle se můžeš jeditě zkusit se sousedy domluvit, jestli si toho kocoura můžeš vzít. Respektuj jejich rozhodnutí a také jejich vlastnictví.

Nely.P

Zdravím,
a co třeba že by jste se domluvili s těmi sousedy že by jste si toho koucourka od nich odkoupili jako že třeba tvoji rodiče hledají pro tebe dárek k Vánocům, a koupit si cizí kočku se bojí protože neví jak na nové prostředí bude reagovat ?
Doufám že moje rada pomůže
Nela

Andre5000

Vím o podobném případu. Moji rodiče měli své tři kočky, dávali jim jídlo na zahradu. Sousedi měli kocoura, o kterého se příliš dobře nestarali, tak koucour začal chodit jíst na zahradu k mým rodičům. Kocour si zvykl i na ty ostatní kočky, rodiče ho občas pustili i do baráku. Kocour si u nich zvykl a k původním majitelům se přestal vracet. Sousedi to nesli s nelibostí, ale to je tak jediné, co s tím mohli dělat. Nesouhlasím s tím, jak tu někdo píše, že jsi udělala chybu, když jsi ho začala krmit. Kdyby se o něj sousedé rádně starali, tak by nechodil „vyžírat“ jídlo jinam. Tvé sousedy neznám, ale je také možnost se s nimi domluvit.

Reezo

Záleží na tobě, jak se zachováš. Z právního hlediska je kočka věc. Teoreticky můžeš kocoura vlákat do vašeho obydlí a poté ho zavřít u vás doma na pár dní, aby si zvykl na nový domov. Toto bych udělal pokud bych si byl opravdu 100% jistý, že se má kocourek špatně. Pokud o tom snima půjdeš mluvit, tak jestli se ztratí tak budeš první kam přijdou. Takže pořádně promysli všechny kroky.