Nedo

Pomozte mi najít co nejkaloričtější potravinu s dostatkem bílkovin

Potřeboval bych nějakou potravinu, která má alespoň 600 kcal na 100g, ale zároveň taky alespoň 10g bílkovin na 100g a je, pokud možno, lehce stravitelná. Čím více kalorií kalorií a bílkovin na 100g, tím lépe. Pokud mi někdo doporučí takovou potravinu, budu mu až do smrti neskonale vděčnej a zavázanej!!

Odpovědi
Alesh

Co to je za nesmyslný dotaz? Když vyjdeš z informace, že využitelná energie z tuků je 9,3 kcal/gram, z cukrů a bílkovin 4,1 kcal/g. Tak ti stačí najít něco, co má alespoň 10 g bílkovin a zbytek energie získat z tuků či cukrů. To má prakticky každé rozumně složené jídlo, tak nevím, co vyšiluješ? 😉

mosoj

Všeobecně ořechy a mák.
arašidové ořechy 595/23
mák 519/18,5
paraořechy 708/15,3 !!!!!!!!
ořechy maraleč 618/18,5 IIII

Zde si najdeš co chceš :
http://kalori­e.mte.cz/calcs/in­dex/2011-04-05/category_id:26
Doplňuji:
marale ne ale mandle !!!!!