Lleni

Pomoooc mám arachnofobii!!;((((

Mám vedle postele takový ten starý typ topení. S těma vrubama … A pod ním se vždy usadí nějaká ta hnusná tlusta johana… A jelikož já mám pod postelí hodně věcí,, je to ještě horší…ja se celá oklepuu jen to vidím a pak mám z toho zimici.. Taťka má´ blbej zrak .. Tak ani neví, že by mu utek.. Brácha se taky bojí, a mamka ho nechce chytat… Ja nevim jak tomám udělat neznáte prosím někdo něco co tam dát,, nebo já newim jak ho tam mám chytit…
Doplňuji:
Prosím ty kdo nechápou arachnofobii.., ať mi neodpovídají typem,, co se ho bojíš nic ti neuděla ""?? Nebo ,, je to jen malej pavouk!"
Já mám z nich fakt fobii;((((

Nejlepší odpověď
Bedy

Vystříkejte to Biolitem nebo jiným hmyzovrahem a pak toho pavouka vyluxujte. Doporučuju tam občas pod tou postelí uklidit a zrovna i vyluxovat.

Další odpovědi
iceT

Ty to nazýváš fobií,jiní to nazvou odporem k pavoukům nebo štítivostí.No pavouk není zrovna zvířátko k pomazlení,ale myslím,že tvůj strach z pavouků není až tak úplně fobie.Většině lidí jsou pavouci na pohled nepříjemní.

Při záchvatu arachnofobie se dotyčného začínají projevovat tyto příznaky[2]:
strach, odpor
panika
bušení srdce
obtíže s dýcháním
návaly horka a chladu
cítí se malátný a ochromený
pocení
sucho v ústech
 třas

radce

Ukliď si pod postelí !!!

tom004

Při příští otázce doplň, co všechno nemá být v odpovědi. Může se ovšem stát, že nebude co odpovídat, protože vše bude nežádoucí. Sice také nechápu strach z užitečných pavouků, ale vím, že je to jedna z nepříjemných fóbií. Ale také vím kde je doma vysavač, tak bych ho použil.

venkovan

Jdi se léčit. To není žádný problém se takové fóbie zbavit. První krok jsi udělala – víš jak se fóbie jmenuje.
Nicméně pavouků je zbytečné se bát, jsou hebcí, chutnají jako lískový oříšek. Doma pomáhají s likvidací četných roztočů, hmyzu apod. Původní ve střední Evropě pavouci nejsou pro člověka jedovatí.
Takže nejdřív ukliď pod postelí, při uklízení uteče do kouta

Danča84

http://www.mega-obchod.cz/obchod/do­maci-potreby/elektricky-odpuzovac-hlodavcu-svabu-komaru-a-pavouku.html
Sice nemám vlastní zkušenost, ale pořídit si podobnou mašinku, se 100% chystám. Ty hmyzáky to nezabíjí na rozdíl od „zásuvkových“ Biolitů, Raidů a spol, jen odpudí, což se mi líbí. Nicméně pořádek je základ:-)
IceT: jak kdybys mě viděla, ten popis. Ale jak se správně jmenuje žábofobie?;-)