Koněv

Pomohlo by se před výbuchem atomové bomby schovat v ledničce, jako to bylo vidět ve filmu „Indiana Jones“?

Odpovědi
mosoj

Kdyby Indiana Jones chodil do školy za socialismu, věděl by, že ledničku nepotřebuje. Tehdy stačilo lehnout si na zem nohama k epicentru výbuchu.
Nicméně úplně od věci to není. Zato ta lednička je emerická blbost.

redy

Jestli ti to pomůže do klidu- tak jo 🙂

anonym

Samozřejmě že by to pomohlo, ale ta lednička by musela být v protiatomovém kry­tu.

Dochy

Standardní lednice nebývají stíněné olovem. Nevím proč zrovna tato stíněná být měla, ale o tom olovu se tam mluvilo.

lexx

nepomohlo, jaderný úder poníčí elektro rozvodnou síť a lednička bez proudu…bílé stěny zčásti odstíní tepelné záření ale slabý plech pronikavou radiací nikoliv, kdo byl na vojně a absolvoval výcvik OPZHN ten ví svoje…