Pomohlo by proti e-shopům co nedodávají zboží, že by část odpovědnosti nesl registrátor domény a hosting?

Byl by na ně činěn tlak, aby si klienty více prověřovali. Četl jsem že doménu a hosting si lze bez problémů, registrovat i na cizí jméno, nahrát pak porno a údajný majitel se pak musí zpovídat na policii.

Pokud je to nějaký senior, který o internetu nic neví tak to policie vidí rovnou, že ten to nebyl.

Pokud je to nějaký internetový podnikatel, tak ten to má těžší se z toho vykroutit, protože určitě zná různé „mezery“ v zákonech, podmínkách domény,hostingu,…

Nejlepší odpověď
baghira

To je stejná blbost, jako kdyby za dopravní přestupky měl spoluvinu prodejce auta. Taky aby si klienty prověřovali?