Pomohla by růstu ekonomiky daň z chudoby?

Nejlepší odpověď
Andre5000

Myslím, že by spíše pomohla daň z korupce a z braní úplatků. To by byl ten pravý přínos do státní kasy. Z vašeho dotazu není jasné, kdo by tu daň z chudoby měl platit. Pokud myslíte, že by ji měli platit ti, co jsou za tu chudobu zodpovědní, pak by to růstu ekonomiky jistě pomohlo.

Další odpovědi
Drap

Ekonomickému růstu zřejmě ne, ale určitě by pomohla spoustě našich politiků.

Hamon

Co to sem píšeš? Ještě se toho nějaký politik chytí…

anonym

To není tak špatný nápad. Leckterý „chuďas“ by si potom rozmyslel, jestli bude docházet na sociálku pro dávky. Napařila bych ji alespoň 75 procentní a sledovala bych, jak některé invalidní důchodce přestala bolet záda, nebo si začali intenzivně hledat stát s výhodnějšími daňovými úlevami a štědřejším sociálním systémem.
Určitě by to ekonomiku pozvedlo.