Pomohl by někdo? Rychle prosím 😉.

Vyhledej slovo základové, slovotvorný základ a slovotvorný prostředek.
slova : řidič, hlídka, hlídací, lyžař, lyžařský, lyžovat, lakomec, přijít, Američan, cvičiště, cvička

Nejlepší odpověď
annas

Zkus přemýšlet sám a předložit ke kontrole. Tím si učivo procvičíš. Podle stylu vložené otázky mám pocit, že ses už ptal na význam pojmů, ale opět je připomenu.

Vložím odkaz pro osvěžení paměti.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-jsou-to-slova-zakladova-slovotvorny-zaklad-a-slovotvorny-prostredek

Další odpovědi
Tom20

Neručím za to,ale zkusit to můžeš,vim jenom něco:ZÁKL.SLOVO:
řidič-řídit,hlídka-hlídat,lyžař-lyže,lyžařský-lyžař,lyžovat-lyže,přijít-jít,lakomec-lakota,cvičiště-cvičit,cvička-cvičit,Američan-Amerika
Slovotvorný základ-řidič-řid,hlídka-hlíd,lyžař-lyž,lyžařský-lyž,lyžovat-lyž,lakomec-lako,přijít-jít,Američan-čan,cvičiště-cviči,cvička-cvič

Kdyby to bylo k ničemu;sory