TerčaH

Pomohl by mi někdo vypočítat ? Díky!!

Kosmickou stanici s hmotností 50 t je třeba dostat do výšky 350 km a současně jí udělit rychlost 8 km/s. Jak velkou energii musí raketa dodat kosmické stanici?

Nejlepší odpověď
Elk

Nepomohl, to chce se učit, tohle jsou odpovědi, ne škola…

Další odpovědi
led

Takú, aby dosiahla požadovanú rýchlosť. Všetky ostatné podklady sa nachádzajú v učebnici, treba si ju aj otvoriť.

Berušinka

Proč by měl za tebe někdo počítat domací úkol ?! Taková jednoduchá věc – znáš všechny veličiny, které potřebuješ na výpočet, dokonce víš, co máš vypočítat. Stačí se jen podívat do sešitu nebo do učebnice. Tam vzoreček jistě najdeš a počítat na kalkulačce bych řekla, že umí každý.