Adri ..

Pomoc ve photoshopu, jak udělat výřez pro kartu?

Dobrý den,

připravuji design pro tisk pevných karet (tvar kreditní karty) a nemůžu nikde najít jednoduchý návod, jak vytvořit obrazec, aby jeho okraj byl vidět v připraveném pdf s ořezovými značkami. Dokáže někdo poradit? Mám problém s tím, že obrazec mění dle sebe velikost a nebo není vidět. Ozkoušela jsem vše co znám a co jsem se dočetla. Je i jiné řešení? Přikládám obrázek, jak by ten obrys pro tisk měl vypadat. Potřebuji to udělat přímo ve photoshopu a exportovat do PDF pro tiskárnu.

Odpovědi
Funna

vzhledem k tomu, že jsi zde dala dva obrázky, není jasné JAK MÁ RÁMEČEK VYPADAT…jako první, nebo chceš jen modrý tenký rámeček s oblými kraji na bílé ploše…a ořezové značky máš kde?…mě se to ukládá naprosto v pohodě i se značkami (viz https://uloz.to/fi­le/rGvsoSr8CsF2/ram-pdf)...to, že se ti „překleslí“ bílými plochami je nejspíš proto, že se ti sloučí všechny vrstvy…tzn. i když je máš vypnuté a nevidíš je, stejne se spojí všechny jako celek…

anonym

TIP: pokud exportujete do tiskového PDF je photoshop mimořádně neštastně zvolený nástroj, pro tuhle práci není vhodný editor fotografií/rastrů ale vektorový editor jako je třeba INKSCAPE (zde https://www.sta­huj.cz/grafika_a_de­sign/tvorba_gra­fiky/vektorove_e­ditory/inksca­pe/ )

Ve vektorovém editoru typu Inkscape se vám pak totiž nebude stávat to co popisujete, že by při změně proporcí se linky ztrácely nebo bobtnaly a rozmazávaly se vdůsledku triviálního ipscalingu nízkého rozlišení transformované vrstvy. Photoshop na to prostě není vhodný.

Navíc při tisku PDF exportovaného z photoshopu zdaleka nedosáhnete takové tiskové kvality (leda byste hodně přestřelila dpi rastrů), vektorová grafika je vhodnější pro tiskové výstupy protože se potřebné detaily kdykoliv snadno dopočítají a například písmo či vektorové tvary jsou vždy dokonale ostré, toho s rastrovou grafikou dosáhnete mnohem obtížněji, nebo spíš vůbec ne.