Avatar uživatele
Gami.Pet

pomoc ! tyka se to ucha

Ted jsem si cistila palickou do usi ucho a mas jsem si zatlacila do ucha a zalehlo mi ucho ted trochu odlehlo ake svedi to mam strach ze to jeste vic zatlacim odlehne to do rana ? Nebo co s tim ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4035 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Každej ušař ti řekne, že do ucha se nic nestrká, dokonce ani tyčinky na čištění uší ne. Buď si způsobíš zánět nebo si zašpuntuješ zvukovod. Ucho samo ten maz postupně vytlačuje ven, takže pokud si tam něco strčíš, tak mnohem víc toho mazu natlačíš dovnitř, než vyďoubeš ven a může se stát, že to tou tyčinkou stlačíš do takový hustoty, že už si s tím ucho samo neporadí.

Nech to bejt, počkej dva dny, a když ti neodlehne, tak zajdi k otorinolaryn­gologovi, nebo jak se ten prevít jmenuje. Ten ti to ucho vypláchne a stlačenej humáč vodsaje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Souhlasím s bolakem.

Domácím řešením (bez pomoci lékaře) je opakovaný výplach ucha pomocí 3% peroxidu vodíku. Je dobré mít někoho k ruce. Vy si lehnete na bok a ten někdo Vám nakape do vnějšího zvukovodu (jednoho ucha) dostatečné množství peroxidu. Ten velice rychle ušní maz rozpouští. Po několika opakováních rozpustí i silnější zátku ušního mazu. Tedy nakapat, nechat cca 5 min. působit, otočit se na druhý bok a nechat obsach zvukovodu vykapat do přidržovaného kapesníku. Celou procedůru 2× – 3× zopakovat.
Nebojte se, je to zpočátku možná nezvyklý pocit, ale nic víc… je to účinné a bezpečné. Zvukovod pak můžete vatičkou lehce potřít kvalitním olejem (olivový).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

týká se to paličky ty ucho..ucho si vytlačuje maz směrem ven samo, máš jej šetrně stírat tam kde je a ne jej tlačit zpět paličkou ,) ..kup si raději uchošťoury ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KatkatkaW

do rána by se to mělo spravit. pokud ani pak ne, zajdi k lékaři

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví