holahlava

Poradíte, jak mám postupovat, když jsem se stal terčem podvodu?

Dobré odpoledne přeji, nyní jsem se dozvěděl že jsem byl terčem velkého podvodu. Abych blíže vysvětlil: přes známého jsem si našel člověka, který mi opravil LCD displej na mém Smartphonu nic méně, mi bylo dnes řečeno že během opravy nechal můj Smartphone zastavit za částku 3.500,– u svého člověka který za mnou dnes byl, že mu peníze dlužím já, protože má papír z obyčejného školního sešitu s mým podpisem, který ale není můj. Rád bych se poradil nejdříve tady, jak mám postupovat a bránit se?

Původní neotázka

Pomoc! Stal jsem se terčem podvodu!

Nejlepší odpověď
gecco

  1. obrať se na toho svého známého, ať to on vyřeší…
  2. pokud 1. nejde nebo nepůjde, oznam celou věc na PČR…

___
Kruciš – kam na takový příhody chodíš/te???
😁

Další odpovědi
ivzez

Přijde-li znovu, odkažte jej na toho, komu vyplatil peníze.
Případně mu nabídněte, že společně zajdete na policii, protože
jste byli oba podvedeni.

A Vy si do budoucna moc dobře rozmyslete, komu můžete svěřit své věci!

holahlava

Ahoj,
děkuji za rychlou reakci. Doufám, že ještě spousta odpovědí přijde, abych se k tomu mohl postavit. Vůbec si nevím rady.
Abych vysvětlil:
Před necelým měsícem jsem musel dát do opravy mobil, kvůli nefunkčnímu reproduktoru a mikrofonu (pouze při hovorech). Člověk, který se mi o opravdu staral, zřejmě musel v průběhu opravy, která trvala 3 dny nechat si za můj mobil vyplatit hotovostní částku 3.500,–. Když mi můj mobil byl vrácen a já ještě nic bohužel netušil, dohodl jsem se že za opravu místo peněz dám oblečení v hodnotě opravy. Dneska za mnou přijel člověk, který vyplácel peníze za mobil v úmyslu toho, že peníze musím vyplatit já, nic méně nehodlám nic řešit s lidmi, co mají v úmyslu obohacovat se na druhých lidech.