Losos

Pomoc s rozhodnutím při výběru LCD – pouze znalí LCD televizí prosím

Dobrý večer,

potřeboval byhc poradit od někoho zkušeného v oblasti elektroniky, konrétně LCD televizorů, neb já osobně jsem v tomhle amatér. Rozhodli jsme si pořídit novou televizi, investovat do ní maximálně tak 18 000,– ale čím levněji, tím samozřejmě lépe
Po několika nocích urputného vybírání, pročítání všech možných i nemožných recenzí, jsem svůj výběr zúžil na 2 možní kandidáty + jednoho náhradníka. Jsou to Tihle krasavci:

  1. místo: http://lcd-televize.heure­ka.cz/samsung-le40c550/
  2. místo: http://lcd-televize.heure­ka.cz/lg-42lh4000/

náhradník: http://lcd-televize.heure­ka.cz/samsung-le40b553/
Prozatím jsem pevně rozhodlý pro 1. v seznamu, čili pro Samsung LE40C550. Neb jsem ovšem laik, jak jsem psal, tak bych se nerad v tomto unáhlil, neb se jedná o první televizi tohoto ražení, kterou si pořizujeme a tak si ji případně (ne)rád nechám rozmluvit Měl jsem možnost vidět ji i přímo v obchodě (ostatní 2 ne) a byl jsem z ní nadšen. Když jsem se však prodavače zeptal, zda je přes USB port přes FLASH disk přehrát rovnou i filmy v HD 1080p kvalitě (myslím že nejpopulárnější sobory jsou nyní MKV) , nebo jestli to samotná televize nezvládne a bude nutno k ní dokoupit ještě nějaký přehrávač typu www.alza.cz/western-digital-tv-hd-media-player-full-hd-d144243.htm nebo www.alza.cz/evolve-miniblade-d174173.htm , tak se na mě pouze usmál, že to jsem ho dostal a že to bohužel neví a muselo by se to vyzkooušet. Takže se ptám Vás, jestli vy tohle víte. Klasické filmy přes USB na této televizi jdou přehrávat v naprostém pořádku, ale lze takto přehrát i filmy rovnou ve full hd formátu ( a pokud ano, nedojde k nějké ztrátě kvality, než kdybych si koupil jeden z výše uvedených HD přehrávačů? ) …
Předem děkuji za odpovědi a případnou pomoc

Ještě poslední doplnění:

Jak jsem před chvílí ještě našel, poslední alternativa by mohla být i televize http://lcd-televize.heure­ka.cz/samsung-le40c650 u které je dle recenze přesně to, nač jsem se ptal. Po připojení externího disku přes rozhraní USB je možno přímo na televizi (bez potřeby kupování HD přehrávače) sledovat filmy v podporovaných formátech : AVI,DivX3,Div­X4,DivX5,DivX6,H­.264,HDDivX,JPEG,JPG,M­KV,MOV,MP3,MP4,MPEG,MPEG­2,MPEG4,TXT,WMA,XviD. Je toto možno tedy i na nižším modelu lcd-televize.heure­ka.cz/samsung-le40c550 na který jsem se ptal prvně, nebo je právě toto vymoženost až tohoto novějšího modelu?
Případně co více přináší model LE40C650 oproti LE40C550? Stojí za to si připlatit? Nezajímá nás žádné připojování na internet, žádné specialitky v podobě mnoha zbytečných funkcí, od televize požaduji pouze toli,, abych naplno využil její potenciál Full HD a 100Hz, abych přes ni mohl sledovat filmy v 1080p, toŤ vše .. nic víc, nic míň

Nejlepší odpověď
mosoj

Vámi zmiňovaný televizor je plnohodnotný
Full HD nejenže umí zobrazovat HD 1080p ale má i tuner MPEG 4 tedy umí i přijímat signál v plném rozlišení.
Pokud připojíte HD přes USB nebo HDMI a na HD budete mít film v plném rozlišení bude
televizor film v této kvalitě zobrazovat.
Jmenované vstupy, datový tok full HD bez problému přenesou. Jde o digitální signál takže k žádné degradaci obrazu nedojde.

Starší model 550 nemá 100 Hz technologii. Ale nejsem si jist jestli tato technologie má nějaký přínos.
V každém případě všechny Vámi uvedené televize zobrazí film Full HD z HD.
To samé jako pro HD platí i pro flasch disk.

Další odpovědi
Marvan

Osobně bych bral LG. Nehledě na cenu se jeví jako mnohem kvalitnější model.