Ančikk

Pomoc s Microsoft Excel – jak vydělit dvě hodnoty délky?

Hezký den všem, prosím nějakého zběhlého tabulkáře o radu.
Potřebuji mezi sebou v excelu vydělit dvě hodnoty délky, jenže když zadám do buňky, kde by měl být výsledek =C3/C4 a odentruju, napíše mi to #HODNOTA! Nevíte někdo, co s tím? Předem všem děkuji

Doplňuji:
Je to 0,5mm/39mm a formát mám obecný

Odpovědi
anonym

Jak máš definované buňky C3 a C4 (hodnota, formát)?
Doplňuji:
Tak nastav formát na číslo a nebo aspoň vymaž ty „mm“ – jak chceš dělit mm?
😉
Rozměr (jednotku) si dej do popisu sloupce (řádku).

TTTAnakinTTT

Zkuste kliknout pravým tlačítkem myši na buňku, kde máte napsáno =C3/C4. Vyberte možnost „formát buněk“ a v kartě „číslo“ zvolte „obecný“.

Pokud to nepomůže tak asi mezi sebou dělíte neslučitelné věci.
Pozn. Nejsem si jistý zdali to pomůže

setapouch

Smaz ty mm z C3 a C4.

suaeda

Jak uvádí kolegové tak pravděpodobně bude špatný formát buněk.
1/ Označit buňky (lev.myš) kde jsou hodnoty tj. C3, C4 a buňku s výsledkem
2/ Kliknout (prav.myš) do označeného a vybrat formát buněk.
Buď formát obecný, nebo číselný.
Samozřejmě by mohlo jít i jiné vychytávky např. zamčení buněk, či listu, makro apod., ale to je málo pravděpodobné.
Doplňuji:
Ještě další věc. Může jít také o základní nastavení excelu a povolení vzorců. Zkusit třeba vytvořit nový prázdný sešit a vyzkoušet vzorec tam. Bohužel nevím kde se toto v nových excelbordelech 2007,10 a 14 nachází. Mám nejraději starou klasiku 2003.