Josef X

Pomůžete s identifikací literárního díla?

Pomoc s identifikací literárního díla

Dobré ráno/den/večer, potřeboval bych pomoct s určením literárního díla, se kterým jsem se setkal hezkých pár let zpátky na ZŠ. V čítance (byla to jedna z čítanek pro první stupeň, myslím že od nakladatelství Nová škola) byla ukázka tohoto díla, jejíž děj byl asi následující: Trojice jezdců na koních projížděla údolím, které bylo zdánlivě plné puchýřek (takové ty křovinovité rostliny známé z westernových filmů). Když se k jedné z nich přiblížili moc blízko, ukázalo se, že se ve skutečnosti jedná o maskované nestvůry podobné pavoukům, které jezdce přepadli a jednoho z nich zabili, přičemž zbývající dva unikli. Setkali jste se někdy s tímto dílem, případně s touto konkrétní ukázkou v čítance? Děkuji předem.

Nejlepší odpověď
led

Ukážka sci-fi westernu…
Chválabohu, ako hovoria aj ateisti, v našich školských časoch minulého tisícročia, čítanky pre prvý stupeň ZŠ boli naozaj len Čítanky.