Hadej

Pomůžete s vyplněním dotazníku od České správy sociálního zabezpečení?

Dobrý den. Tento týden mi přišel poštou informativní dotazník od české správy sociálního zabezpečení, já studuju na střední škole a pobírám sirotčí, ale nevím, zda mám dotazník potvrdit ve škole v tomto školním roce, nebo až od září a hned jim ho pak poslat, na dotazníku je napsáno „písemně ohlásit ČSSZ do 8 dnů skutečnosti rozhodné pro trvání nároku na dávku“, takže asi až od září? Omlouvám se za dlouhý text a předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kepler

Pokud už nyní nárokuješ na nějakou sociální dávku spojenou se studiem, pak dotazník vyplň ihned a taky si jej hned nechej potvrdit od školy. Rozhodné období je právě teď a kdybys žádost poslal už na začátku školního roku, tak bys už pobíral dávky. Rozhodným obdobím se zpravidla míní doba 3
měsíců, pak se žádost musí znova opakovat. Vše bez záruky, příště se raději zeptej na sociálce.