Naty777

Pomoc při natáčení? :( :)

Ahoj! :)
Mám problém..chci natáčet videa v lepší kvalitě zvuku… neboť tato už je hrozná. Ale problém je v tom, že mám foťák (obyčejný), ale točí nádherně – tím je zajištěno video, ale zvuk je naprosto příšerný. A já se vás ptám: Máte nějaký nápad jak to zlepšit? Háček je v tom, že točím venku a v pohybu, takže nemůžu mít mikrofon do jedné ruky, či na stojanu (kvůli přenášení). A když už jsem si chtěla kupovat na kameru/foťák mikrofon, tak můj foťák nemá ten držák, na který bych to mohla připevnit.. Nějaký nápady? :O Na zrcadlovku za 10 000 Kč opravdu nemám.. přece jenom peníze mi nerostou na zahradě.. :(

Odpovědi
huxa

Buď budeš mít peníze a koupíš si přenosnou verzi a nebo si izolepou přilepíš k foťáku nějaký diktafon a nebo něco podobného.
A nebo si doma sestrojíš kolejnici, vozíček a na toto si dáš počítač s mikrofonem.

led

Zjavne sa do zvuku dostáva „pieseň vetra“, nechcený zvuk, pred ktorým sa zvukári pri nahrávaní v exterieri brania nasadením molitanového chránič na mikrofon.
Jednoduchý chránič, kúsok tenkého molitanu prichyteného na kostru fotoaparátu v mieste mikrofonu si môžte aj sama urobiť (molitan by mal od mikrofonu byť väčší minimálne o šírku lepiacej pásky, s ktoru ho prichytíte na kostru fotoaparátu). Vtedy sa vietor nebude odierať o mikrofonovú štrbinu a zvuk bude čistejší. Treba vyskúšať.