Avatar uživatele
anonym

Pomoc hořící mikrovlnka :-O ????

Z ničeho nic mi začala jiskřit a hořet mikrovlnka , sice funguje ale déle jak 30 vteřin a zase se to stane , tam jak je ta destička přes kterou jdou ty vlny je shořelá a je v ní díra nevíte co to znamená a jde to vyměnit ????, ( Jinak párkrát jsem zkusil jí zapnout bez talíře snad to tomu nevadilo ) ,
Jinak žádný kov a nic podobného jsem tam nedával …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? honza19hk, suaeda před 4271 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Raději bych koupil novou, ceny klesají a bezpečnostní normy stoupají.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

radši ji už nezapínej a kup novou. Předpokládám že jsi spálil magnetron.A to se opravovat nevyplatí. Takže to vytáhni ze zásuvky ,zkontroluj jestli něco od ní nehoří a kup si jinou.Je to lepší než mít plnou ulici hasičů že ti hoří barák.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

neodstíněný magnetron není hračka :) osobně jsem den měl běhavou a zvracel 😁 a to jsem podle doktora měl velké štěstí 😁
Doplňuji:
Mapel: já k onomu „úrazu“ jeslti se to tak dá nazvat přišel při pokusech rozsvicet žárovku co na sobě měla smyčku na co největší vzdálenost. Nešlo tedy o závadu mikrovlnky.

Aby mikrovlnka uškodila, musel by někdo šikovně zablokovat místo paciček co drží dvířka, otevřená zapatá mikrovlnka už „mírně“ nebezpečná je :)

Upravil/a: KdoSiOdJinud

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Je to zcela banální závada. Ani okrajově nemá nic společného s bezpečností. Slídová destička není žádné stínění magnetronu. Naopak, je to vstup mikrovln do trouby. Docela prostě se na destičce spálila nějaká nečistota. Je to běžný náhradní díl.
Naopak, nebezpečné pro součástky na sekundáru trafa i samotné trafo je zapnutí mikrovlnky bez zátěže!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Prosím nešiřte paniku. Magnetron je prakticky elektronka a pokud není připojena na zdroj napětí, tak se nic neděje a slída, jak píše Hlada, není žádné stínění.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek