Mandice23L

Co je barbarizace?

Ahoj potřebovala bych vědět co v dějepisu označuje barbarizace. Prostě definici tohoto slova

Nejlepší odpověď
annas

  1. Barbarizace římských legií se projevovala například v tom, že zatímco v předešlém období legie bojovaly v tichu, nyní vydávali vojáci válečný pokřik, barritus, který převzali od Germánů.
  2. Kontext – západořímská říše zanikla v roce 476, germánské kmeny ovládly Řím a celou Itálii, germáni patřili mezi nejmocnější kmeny doby stěhování národů

Zánik západořímské říše nevedl k zániku antické kultury, prvky římské kultury přijalo neřímské obyvatelstvo a tomuto procesu se říká romanizace.

Barbarizace je opak, probíhá spolu s romanizací. To znamená, že římská společnost byla zasažena kulturními prvky neřímskými = barbarizace. .

Dříve byl barbar byl cizinec, který neuměl latinsky a vyznávali jiné hodnoty. I dnes barbar člověk nekulturní, špatně vychovaný, hrubý.

Znaky barbarizace: život se přenesl na venkov, úpadek řemesel, zemědělství bylo nevýhodné, pokles vzdělanosti

Další odpovědi
MK44

Barbarizaci bych „definoval“ asi jako kulturní úpadek, zhrubnutí – zpravidla nějaké společnosti, ale možno i jedince.

Slovo barbar, vzpomínám-li si správně, se objevuje u antických Řeků, kteří tak označovali cizince, jejichž kulturní úroveň považovali za nižší než svou vlastní. To jest, snad s výjimkou Egypťanů a Babylóňanů, kde koho.

Opakem barbarizace je, řekl bych, kultivace, zkulturnění, zjemnění.

Průšvih je, že barbarizovat se dá snadno, to jde často samo od sebe. Naopak kultivace – to dá fušku a dosažení nějaké úrovně se musí pořád udržovat. No, tak už to na světě chodí…

arygnoc

barbarizácia
● aktívna deformácia hodnôt, morálky, vkusu, foriem, kultúry, zprimitívnenie, degradácia.
● prienik nerímskej kultúry, politických vplyvov, nerímskych náboženstiev a pod. do Rímskej ríše.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=bar­bariz%C3%A1cia