Ufon 009

Pomlčky ve Wordu

Zdravím, potřebuji poradit…ve Wordu 2007 píšu větu a na konci řádku použiju pomlčku – ale pomlčka zůstane na horním řádku a další text je o řádek níž. Já však potřebuji mít pomlčku i text na jednom řádku.(text-text). Pevnou mezerou to nějak nefunguje…díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
arygnoc

word ju chápe ako pomlčku – znamienko pre rozdelenie slova.
pokiaľ z toho budete robiť dof dokument, doporučujem na tom riadku upraviť medzery medzi slovami (vložiť 2 či viac medzier medzi slová).

pokiaľ to necháte ako dokument wordu, uvedomte si, že v každom inom počítači bude ten dokument vyzerať inak, takže univerzálne riešenie v podstate neexistuje.

východiskom by bolo text umiestniť na samostatný riadok (pokiaľ ide napr o vzorec).

A nakoniec prekvapenie čarodejníka:

word ponúka tzv. pevný spojovník (berie slovo so spojovníkom ako jedno slovo, bráni rozdeleniu slova), ktorý sa vkladá kombináciou kláves

CTRL+SHIFT+POMLČKA.
Doplňuji:
oprava:

miesto

z toho budete robiť dof dokument

má byť

z toho budete robiť pdf dokument

Další odpovědi
Dochy

Arygnos radí dobře, jen mi to nedá, nesouhlasím s tím vkládáním mezer navíc. Ono to někdy pomůže, ale obecně to bude působit problémy se vzhledem až s textem nějak pohnete (stačí změna okrajů apod.)