DaveR

Pomalý upload na uTorrent – pomoc!

Příklad:
Stahuju si film z CzTorrent, stahuje se přijatelnou rychlostí, třeba 700kb/s ale když ho potom chci seedovat, tak je upload 0,5kb/s a ne a ne se zvýšit.
Nějaké rady, co bych například měl změnit v nastavení?
Podle testu na adsl.cz bych měl mít download 0,39 mb/s = 390kb/s a ne 0,5…
Doplňuji:
l564 – Jsem 3. aktiv bez IPv6 – Může se připojit k aktivům i pasivům, ale jen přes IPv4. Ale nemám tušení, co tím chcete říct. Proč mám tak pomalý upload? Jak ho zvýšit?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano to sice je ale nyní záleží jaký jste typ uploadera v DC+ síti. Tzn. buď jste pasivní nebo aktivní.

Aktivní má veřejnou IP adresu nebo PortForwarding a může uploadovat pro pasivní i aktivní uživatelé.

Pasivní nemá veřejnou IP anebo nemá PortForwarding tzn. že jste jen aktivní v síti DC+.

Pak ještě záleží jaký typ IP máte:

  1. pasiv bez IPv6 – Může se připojit jen k nějakému aktivovi, jen výjimečně k pasivovi přes uTP.
  2. pasiv s IPv6 – Může se připojit jak k aktivovi, tak k pasivovi s IPv6.
  3. aktiv bez IPv6 – Může se připojit k aktivům i pasivům, ale jen přes IPv4.
  4. aktiv s IPv6 – Může se připojit k aktivům i pasivům přes IPv4 i IPv6

Doplňuji:
Tak je tu druhá možnost že síť DC+ je nastavena na to aby přenášela např. max 5 kB/s od každého seedera.

Nebo 3.) Že je Vás jako seederů hodně tak se to rozdělí mezi ostatní – tzn. že je náhlý pokles uploadu.

Další odpovědi
anonym

já osobně když stahuju přez torrenty, tak zásadně svůj upload stáhnu na úplně minimum, aby to co nejméně zatěžovalo net.