SexyM

Proč mám doma strašně pomalou wifi a třeba na chatě jí mám mnohem rychlejší?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč mám doma strašně pomalou wifi a třeba na chatě jí mám mnohem rychlejší??? + Doma nám wifi v přízemí, a když jdu do svého pokoje v patře, jsem stále připojen, ale nefunguje mi internet. Co s tím???

Nejlepší odpověď
Human

Wi-Fi doma má možno pomalšie pripojenie internetu ako tá Wi-Fi na chate.

Potom možno rušenie ostatnými Wi-Fi sieťami (skús zmeniť kanál vysielania), alebo slabý výkon (opakovač/repeater ako bolo spomenuté; prípadne nový silnejší router).

Další odpovědi
gecco

  1. nechodit do svého pokoje
  2. nepřipojovat se ze svého pokoje
  3. pořídit si další AP (buďto s jiným SSID a nebo jako repeater)

___
Jaký máš v pokoji signál? – dB, rychlost přenosu??

cochee

Další příčinou může být to, že sousedovic blízká wifina s podobně silným signálem vysílá na stejném kanálu a ono se to pochopitelně „hádá.“ Máš-li (nebo někdo z rodiny nebo známých) smartfoun (nebo tablet) s Androidem, nainstaluj si aplikaci Wifi Analyzer, ta ti to pěkně namaluje v grafu.
Doplňuji:
Jo vlastně on už to píše Human, tak se omluvám za spam…