jáára

Pomáháte lidem?

Dneska se mi stala taková věc, seděl jsem na zastávce a odpočíval. Přijela slečna v BMW a jsem si myslel že ztratila směr a chce poradit. Nikoliv. Chtěla pomoct. Asi jsem byl jak bezdomovec na té zastávce, ale nejsem jím.
Za mě palec hore.

Jestli se tu ta slečna pozná, tak má u nás kafe nafurt zdarma.

Odpovědi
Rokio

Ano, pomáhám.

Radím turistům, pokud se mě na něco zeptají, pomáhám v domácnosti, navštěvuji své příbuzné, pokud jsou v nemocnici (i za jiných okolností), přispívám na charitu a dříve jsem poskytoval poradenství na Alíku.

Kepler

No, jednou jsem dal houmlesákovi před Kauflandem flašku ovocného vína a padesátku navrch. To bylo v čase vánočním. V podstatě o nic jiného nestál. Vypadal, že není dobře oblečený, tak jsem mu ještě později dodal svetr. Myslíš, že nějak projevil vděk? Ne, příště škemral zas a když jsem nic nedal, ztratil zájem.

orestez

Ve školní třídě po linoleu lezl malý brouček a nevěděl kam. Musel jsem ho po několika pokusech obrátit a přichytit na lidský palec, aby brzy šel na svobodu do okna, (2019–03–23) odpoledne bylo 21°C. Kdybych měl pomoci tobě, asi bych rozsekaně koukal. Tato lera by měla i pro další divné zdejší blázny, kteří by se chtěli domáhat jakési veřejné pomoci, nebo snad oslavy života. Rodem osla pomáhá oslu.

paul1

Jak se říká, „když můžeme, tak pomůžeme“. Přispíváme měsíčními srážkami na charitu. S fyzickou pomocí je to už horší, jsme oba už v důchodovém věku, tak když to nejde jinak, tak aspoň radou.

jáára

2Kepler: nejsem bezďák a ani tak nevypadám. Prostě dnešní situace mě překvapila. Já taky, jestli můžu pomoct, tak pomůžu. A jestli jsem jediný kdo může, tak musím…

Kepler

Třeba slečna myslela, že tak někoho rychle sbalí. Kdo ví proč a za jakým účelem? Nic nevypadá tak, jak to ve skutečnosti je. Nechci ti ale brát víru a iluze…

jáára

Věřím ve vědu a mou partnerkou je 11-ti letá Liška (mám ji jako obrázrk profilu)