autacek

Pomáhá vláda v porovnání se zahraničím živnostníkům dostatečně? Nebo se likvidace malých hodí někomu do krámu?

Nejlepší odpověď
Drap

To je věc názoru. Podle mne pomáhá až dost. Všichni chtějí pomoci, ale nikdo si snad neuvědomuje, že vláda nemá žádné „své“ peníze. Může rozdat a rozdělit pouze to, co vybere od nás daňových poplatníků a přitom stát musí stále fungovat.

Další odpovědi
Edison

Naprostý souhlas s Drapem. Nikdo si nechce připustit, že nic nenahradíme v plné výši. Všechny to bude něco stát, ne všichni holt přežijí. Taková je realita života. I malí podnikatelé a živnostníci měli a mají možnost myslet na zadní kolečka. Kdo si holt žil nad poměry a nevytvořil si rezervy… To dokresluje i to, že po týdnu zavřeného obchodu chtěj všichni dávky a náhrady a aby za ně společnost – stát začal platit a prej nemaj „co do úst“.

dudu

Míru podpory ekonomiky v okolních státech těžko objektivně hodnotit, protože chybí dostatek informací a většinu našinců to asi až tak nezajímá. Zneklidňující jsou však některé signály z domoviny. Nejde jen o otázku účelnosti části prostředků vynakládaných za ochranné prostředky – např. v Dánsku nošení roušek není povinné a přesto se jim daří virus úspěšně bez hádek pacifikovat. Politická opozice byla doposud tzv. za bukem, ale najednou se předhánějí v návrzích co všechno by měl a komu stát profinancovat. Pokud vláda na jejich hru pokrytecky nahánějící politické body přistoupí, bude promrháno množství peněz ze společných daní nikoliv jako podpora, nýbrž na zaplátování chyb skupiny podnikatelů pracujících bez rezerv, zato doposud žijících na vysoké noze.

Edison

Dudu, jen malou připomínku: V dánsku sice není poviné nošení roušek. Ale to samo o sobě neznamená vůbec nic. Dánové totiž, oproti nám, se říděj doporučeními. To, co prosba pro dána je jako příkaz to pro čecha je i nařízení motivací k tomu, jak to ojebávat. Podstatou tedy je nošení roušek, nikoli to, jestli to je nařízením, doporučením nebo pouhou informací.

dudu

Ty ses snad rozhodl být mým mentorem, ale budiž. Já jen mínil, zda je tak masivní nošení roušek nezbytné a nejedná-li se o promarněné peníze.

Edison

Zkušenost (což mimochodem není exaktní číslo) ukazuje svoje. 🙂

Edison

A ještě jednu drobnost… Podívej se na počty mrtvých. Myslím, že na tom nejsme stejně, jako dánové. Takže bych to úspěchem příliš nenazýval.