MasterGames

Pomáhá vám k rychlejšímu zapamatování si dané informace zapisovat?

Spousta lidí říká, že ano. Mně to ale vůbec nepomáhá.
Zajímá mě jak je to u vás.

Nejlepší odpověď
annas

Teď už to neřeším, ale v době docházky do školy i studia jsem si dělala výpisky toho nejdůležitějšího.

Tím se informace neuložily jen do krátkodobé paměti, ale jejich opakováním, oživováním se ukládaly do středně dlouhé či dlouhodobé paměti. Třeba jen i tím, že jsem si uvědomila, kde bylo třeba hledat.

Po zapamatování je třeba zapojit více smyslů. To tvrdil i Komenský, platí. stále. . Navíc psané vždy zůstává,. .

Další odpovědi
Jack 12323

Ano pomáhá

Kepler

Ano, dokonce to patřilo k mým metodám studia. Pouhým čtením mi to do palice tolik nelezlo.

nyjono

Ano.
Je to mnohokrát ověřené, že psaním se informace lépe zapamatovává, než pouhý poslech nebo čtení.
Nejen rychleji, hlavně déle.

Ametyst

Velmi mi to pomáhá. Mluvené slovo jde jedním uchem tam a druhým ven. Písemné poznámky jsou věcnější a bez zbytečného balastu.

Kelt

Nezáleží co provádíš, ale jaký je výsledek. Ve tvém případě si potřebuješ něco zapamatovat a proto si to zapisuješ. A tvrdíš, že ti to nepomáhá. Možná proto, že jsi nejsi zrakový typ. Existují zrakové, audiotypy nebo hmatové typy. Někdo si zapamatuje něco, když to vidí, někdo to musí slyšet, jiný musí mít nějaký pocit. Nevím, co se učíš, zda chemii, hudbu, matematiku nebo cizí jazyky. Co kdybys to říkal, co si chceš zapamatovat. Nebo představ si, že to někdo říká.

Arne1

Ano, co projde rukou se lépe zapamatuje