Tříska

Pomáhá uvařit ocet se solí v konvici proti vodnímu kameni a rzi?

Nejlepší odpověď
Hykam

Proti vodnímu kameni stačí ocet.
Rez by v konvici neměl být spirála bývá chromovaná nebo bývá nerezové dno v kterém je spirála.
Pokud je rez ze spirály, doporučuji zakoupit novou konvici.

Další odpovědi
DZetko

Proti vodnímu kameni ano, ale proti rzi ne.

Salvaje

Moje máma to tak dělávala, tak možná jo…

elektrikář

Stačí jen ten ocet. Jinak jdou koupit odvápňovače v drogeriji.

tom004

Voda s octem odstraňuje vodní kámen,ne rez.A bez soli.Lepší je samotný ocet,bez vody.

BandiOl

Na vodní kámen – ocet (kyselina octová), nebo kyselina citronová – nesmrdí. Rez je problém – koupit novou konvici.

Zdroj: pknewshop.cz/zdra­vi/