Lukas27

Pomáhá přerušovaný půst k hubnutí?

Odpovědi
Disraeli

Samozřejmě a je lepší, než klasický dlouhodboý půst (hladovka). Tělo si z něčeho bude brát energii (ideálně z tuků – v tomto případě).
Je třeba zohlednit celkový příjem a výdej během dnů (kcal/energie).

Lidi to často při hubnutí dělají špatně. Hladovka není řešením, člověk taky může nezdravě hubnout… nebo taky nemusí hubnout vůbec nebo tak, jak si to představuje. Že začne jíst míň, taky hned neznamená, že začne hubnout. Při posilování, cvičení, pohybu/nějakém sportu je velmi důležitá strava. Množství sice hraje roli, ale důležité je hlavně i CO jí. Jde taky o živiny, procesy v těle a jaký vliv mají jednotlivé složky/látky z potravin vliv na naše tělo, jeho funkce… některé vyloženě napomáhají procesu hubnutí – a hladovka během cvičení není vůbec řešením a nebude mít rozhodně takové výsledky, jaké si ti lidé představovali. Tělo prostě potřebuje bílkoviny a různé (množství) látek/živin, aby mohlo (správně!) fungovat.