Pomáhá lak či barva na dřevo proti červotočům?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano, červotoči nesnáší modrou a žlutou. Teď vážně: lak ani barva nepomůže. Do jisté míry pomáhá hloubková impregnace speciálními prostředky.

Další odpovědi
annas

Někdy stačí vynést předměty opakovaně na slunce, jindy umýt octem, do něhož se přisype pepř. .

Jinak existují speciální přípravky proti červotoči, např. Červostop..

Barva ani lak neochrání zřejmě dřevo dlouhodobě. Je to vidět u starožitného nábytku. Je třeba preventivně prohlížet, zda se neobjevila někde trhlinka, často větrat, nemít v místnosti vlhko – červotoč je rád v klidu.