Blecha

Polopřevod před uzavřením kupní smlouvy?

Dobrý den, prodávám vozidlo a řeším dilema. Můžu dát vozidlo do polopřevodu ještě před podepsáním kupní smlouvy tak, aby si mohl nový majitel vozidlo odvést spolu s velkým i malým tp? Mám na mysli, jestli mě kupující nemůže nějak „přečůrat“(sa­mozřejmě jinak, než že si pro vozidlo nepřijede)? Jak je to s povinným ručením? Chápu, že ho zruším až budu mít kupní smlouvu. Může kupující vlastně odjet po ose? Jedná se o motocykl. Díky

Nejlepší odpověď
zzzzz

Takto bych to neřešila, lepší je podepsat kupní smlouvu, poté mu motorku předáš, on i když není vlastník, tak si ji s kopii velkého TP pojistí. Ty pojištění zrušíš, pokud by boural na tvé pojištění přišel by si o bonusy. Poté zajdeš na dopravku, tam vozidlo s originálem velkého TP odhlásíš na něj. Malý TP sice budou na dopravce po tobě chtít, ale ten mu můžeš dát, a necháš si za 50kč udělat nový malý TP, ten hned úřednice odstřihne, vozidlo bude na kupujícího v odhlášce v tzv. polopřevodu. Pošleš mu poštou doporučeně velký TP nebo mu ho předáš osobně a necháš si potvdit předání. On zajde na dopravku a vozidlo si přihlásí.

Doporučuji, aby si pojištění zřídil přes internet ještě než od tebe odjede, nebo předem, pošleš mu kopii velkoho TP emailem a on už k tobě přijede s uzavřeným pojištěním a tak s motorkou pojede pojištěný.

Další odpovědi
cukrar

souhlas se zzzz, až na větu:
poté mu motorku předáš, on i když není vlastník, tak si ji s kopii velkého TP pojistí

která musí znít takto:
poté mu motorku předáš, on je vlastník, tak si ji s kopii velkého TP pojistí

Po prodeji je podle zákona vozidlo kupce!!