Jak to, že se při jízdě autem mění zdánlivá poloha slunce vůči řidiči?

Dobry den, čím to, že člověk jede autem, slunce je třeba úplně vlevo, pak mírně zatočí a slunce je zase úplně vpravo?

Nejlepší odpověď
Emefej

To přece ví každý. Země je středem vesmíru a Slunce se okolo ní otáčí. Pokud ti to dělá problémy, jezdi v noci.

Další odpovědi
Muffz

Tahle troll otázka už tu před časem byla. Chtělo by to něco nového.

Dochy

Zkus si jízdu po nějaké pouštní dálnici v USA nebo Austrálii a tyto pohyby nebudeš pozorovat (tedy když vynechám rozdíly typu ráno-poledne-večer). Když jezdíš v serpentinách, tak se nediv…

Kepler

Záleží na tom kterým směrem jedeš. Dejme tomu, když je slunce před západem a jedeš na jih, tak ho máš vpravo, když na sever, tak vlevo a když na západ, tak ti svítí přímo do očí. Je to totéž, jako by ses jako pěšák vrtěl na místě.

cochee

To, že zatočí mírně, se ti jen zdá, ve skutečnosti cesta zatočila hodně, jen poloměr zatáčky byl velký. Taky mám trošku problémy s vnímáním změn směru a někdy se podivuju, kde je v cíli cesty slunko, vždyť jsem jel přece furt rovně nebo zabočoval do pravého úhlu…

mosoj

Jaká zdánlivá. Slunce se sice také pohybuje ( hlavně díky otáčení Země), ale zejména ty měníš svou polohu vůči Slunci. Pokud ti přešlo Slunce z jedné strany na druhou tak jsi zatočil o cca 180o .