stasta

Poloautomat

Co znamená u auta převodovka-poloautomat? Děkuji

Odpovědi
Ejmin

To je že nemusíš řadit 1, 2, 3, ani automat, ale že zařadíš 1, a o zbytek se postará poloautomat…

Lencis

Sekvenční převodovka takzvaný poloautomat je kompromis mezi manuálem a automatem. Pokud řadit chci, tak můžu, pokud řadit nechci, stačí páku zasunout do polohy D a jen šlapat na plyn (žádná manuální spojka v tomto systému není).

Dandi

Poloautomatická převodovka buď funguje jako klasický automat, nebo jako manuál s tím, že práci se spojkou řídí sama, toť vše =)

Attack-design

částečné,minimální řazení

pepee32

řadící páka