sorbissimo

Polil jsem vodotěsný telefon pivem, telefon nefunguje (Z1 Compact), mám nárok na reklamaci?

Odpovědi
gecco

Můžeš to zkusit…
😉
Ale – telefon je vodotěsný (podle IPx8), nikoli pivotěsný – a pivo má nižší povrchové napětí, než voda – tedy snáze proniká i do telefonu…
___
Na druhou stranu – před cca rokem jsem reklamoval mobil, do kterého tekla voda – a technik, aspoň pokud vím, nezkoumal, zda zatekla voda a nebo pivo…
😉

Kepler

Mně jednou mobil žbluňknul do záchodu. Tak jsem ho hned vylovil, okamžitě vyndal baterku i simku. Pak jsem ho ještě vykoupal v technickém lihu a dal na topení pořádně vysušit. Normálně fungoval. Nevím ale, jestli by to šlo až s časovým odstupem. Za tu dobu může voda napáchat škody.

postcd

pivo není voda
vodotěsný podle mě není žádný mobil, akorát voděodolný
Google: reklamace vodotěsný
to však není odpověď na Tvou otázku