Polil jsem se kyselinou a trochu do oka. Co mám dělat?

Polil jsem se kyselinou Oxifer trochu na hlavu a trochu do oka. Jaký je preventivní opatření proti tomu?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud už ses polil, tak ti prevence nepomůže. Použij velké množství vody.

Další odpovědi
ahold

Kdyby to byla opravdu kyselina a do oka, tak bys tuhle otázku už nedopsal. A každá nebezpečná látka má na obalu návod co dělat v případě potřísnění. Asi tak.

Lamalam

Preventivní opatření – ochranné brýle nebo obličejový štít.

Kepler

Oxifer není kyselina, ale antikorozní přípravek na bázi vinylakrylátových kopolymerů. Je téměř neškodný, ale oplach vodou je neúčinný, protože není rozpustný ve vodě, vytváří ochranný film. Další údaje jsou zde:
http://www.haw­kenergy.net/Ba­rozzi/OXIFER-st-EN.pdf

Radius

Já mám doma Ophtal, tak bych si nalil do vaničky trochu a vypláchl oko (prodává se volně v lékárně), a pak bych zajel do nemocnice na oční na prohlídku, jsou tam oční lékaři trvale.

Pokud dělám podobné práce, mám v dílně ochranné brýle.