tyrox

Policista nebo informatik?

Dobrý den,zajímá mě Váš názor,na mou otázku,jsem starý 17 let a nemohu se rozhodnout co do budoucnosti dělat,přemýšlel jsem o studování softwaru ale baví mě i střílet ze zbrani.Proto se Vás tedy ptám,které povolání byste měli raději a proč?Má větší cenu si vystudovat výšku na policajta nebo na informatika? CO má větší budoucnost?Děkuji za odpověď uživatel tyrox

DOplnění : Nemyslím přímo normálního policistu, ale třeba i zásahovou jednotku
Btw: Nechci odpovědi jako to musíš vědět sám. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
anonym

Softwarový policajt.

Další odpovědi
anonym

  1. Policisty propouštějí a omezují jim platy (přesčasy v paušálu apod.), kdežto IT shání stále a jsou i lépe placeni.
  2. Jako IT můžeš dělat i v řadách policie – obráceně asi těžko. IT má uplatnění v podstatě ve všech oblastech, propuštěný policista s bídou sežene flek u ostrahy.

badisko

a co si jako myslis ze policie strili ze zbrani kazdej den?…poradim ti toto zamer se na PC ..kdyz te to bavi …zbrojni pashttp://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zbrojní_prů­kaz a venovat se zbranim a strelbe na strelnicich ..ono stilet do lidi nebude takova pecka jak si predstavujes …;D proste zbrane muzes mit jako konicek
Doplňuji:
BtW ..tady je neco informaci …http://www.po­licie.cz/clanek/za­sahova-jednotka-vybirala-novacky.aspx jenze oni neprijmou kazdeho ..a myslim ze musis mit k zasahovce odsouzeno nejaky cas policie …nevim esli je to podminka..touz radsi vyzkousej cizineckou legii …:D

RedBox

Podle mě má v dnešní době jistou budoucnost IT obory. Vem si to takhle, že policajt musí mrznout v zimě u auta a vybírat řidiče, musí řešit hádky manželů, nebo jenom tak papírovat nějaký zásah. Dostat se k zásahové jednotce není nic lehkého, musíš mít odslouženy nějaké roky u policie jako takové, poté splnit přísné fyzické a psychické testy a hlavně tě musí vybrat. Navíc si nemysli, že zastřelit člověka je nějaká sranda nebo lehká věc. Budeš s tím žít celý život. Myslím, že je lepší si udělat zbrojní pas a chodit si zastřílet na střelnici.

Pepa88

Nejlépe to dle mého vystihl @Česílko.

Policie si stále stěžuje, že nemá dostatek odborníků v informatice… Takže bych doporučoval studovat informatiku…

Riziko bych viděl v tom, že až zjistíš, že jsi dobrý informatik a zaměstnavatel Ti nabídne 35+ tisíc a u policie máš podle tabulek nárok na nějakých 24+ tisíc, tak se na kariéru policisty vykašleš…