karbo

Policie,pomáhá a chrání???

Přítelkyně a vlastně už i já jsme neustále vydíráni od bývalého přítele od přítelkyně.Mimo jiné mají spolu dvě děti,ale vzít si ji nechtěl.Je to pan doktor (ginekolog)a neváhal vytáhnout mou složku a pěkně ji zveřejnit,což je porušení Hypokratovy přísahy a pěkně mě zesměšnil,jelikož žijeme v malé obci.Ale spíše bych rád znal váš názor na to co už třičtvrtě roku probíhá.Na mou osobu rozhlašuje že jsem feťák,alkoholik,ku­řák (to jediné přiznávám),mé přítelkyni vyhrožuje,vulgárně uráží (ty slova tu napsat nemohu)a nejhorší je že to dělá před vlastními dětmi,kterým je 4 a 6 let.Už se to nedalo vydržet a tak jsme podaly tr.oznámení z vydírání,ome­zování os.svobody,ob­těžování,ale bez úspěchu.Na kr.policii nám bylo sděleno že pokud nedojde k fyzickému násilí,nemohou nic dělat.To opravdu máme čekat až někdo z nás bude mít nůž v těle?Na co policie má to své heslo ,,Pomáhat a chránit",když nás v tom nechaly.Co si myslíte vy a jak by jste tuto situaci řešily?
Doplňuji:
Já se spoléhal že policie pomůže.Ten kdo bude mít zájem přepošlu maily od toho bývalého přítele a budete v obraze jaká je situace.

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to sice nepříjemné, ale čím Vás vydírá a jak omezuje osobní svobodu. Z toho co jste zde uvedl, mužete podat žalobu tak na pomluvu ale musíte to nějak dokázat.
Oni ti policajti musí zejména dodržovat zákony !!! a ty oni nedělají.

Další odpovědi
PostApMan

Vy berete každou reklamu vážně ? Když uvidíte reklamu že Bauhouse má hřebíky zdarma, budete tomu věřit ? Ne ..tak mi vysvětlete proč věříte reklamně na vozech Policie ČR „Pomáhat a chránit“ ?
Pokud mám problém se sousedem, bývalým od přítelkyně apod. tak ano jdu na policii ale až v případě kdy mě fyzicky napadne, nebo zníčí můj majetek, jinak policie nic neudělá. A ani nemohou nic dělat, kdyby mohli pozavírali tím pádem všechny co si „otvírají pusu“ na ostatní, bylo by více zlončinců než svobodných občanů.

Toto je občanské právo – navštivte právníka situaci mu osvětlete a podejte žalobu, soud mu může uložit pokutu a nebo pokud se mu dokáže vina ve všech bodech a udělá trestný čin pro který je stanovená nějaká sazba může jít do vězením (nejsem právník, píšu z vlastní zkušenosti) – jednoduše radím Vám navštívit právního zástupce ne policii čr.

iceT

policie bere uplatky a buzeruje,kdyz je clovek potrebuje tak nikde nejsou.ale k veci,zkusit mu oplacet stejnou mincí asi neni moc dobry napad,ale muze se osvedcit.jinak se zkuste poradit s nejakym pravnikem,protoze to co ten clovek provadi trestne je,i kdyz nikomu zatim neublizil.hodne stesti!
Doplňuji:
mam zajem.a ten kdo si mysli ze karbo nekomu odloudil babu,by si mel uvedomit,ze ona mozna od toho prvniho odesla sama.tezko nekoho soudit,kdyz sami nevite proc je s karbem a ne s tim druhym.

Bumbes

Kdybych nevěděl, že Miláček Chandler je elektromontér, Typoval bych ho (viz odkaz v diskuzi) na gynekologa – přítele zmiňované kamarádky.

anonym

vy mate na ginekologii jako muz slozku? i urazeni je trestne a neni pravda ze stim policie nic neudela,ze zakona by mela,i kdyz policii je dnes uz lepsi se radeji vyhnout

martina1

Nerada se vyjadřuji k otázkám na téma Policie,ale protože moc dobře vím,jak mají svázané ruce,nemůžu neodpovědět.Chyba není v policii,ale v zákonech.Bo­hužel,dokud přítelkyni nezbije a nebude mít záznam o ošetření u lékaře,tak opravdu nic dělat nemohou.Vy můžete pouze podat k soudu návrh na Úpravu styku s dětmi,tak,aby se k nim nemohl přiblížit,pak když toto opatření poruší,tak vám Policie pomůže.Druhá věc je,že musíte mít svědky,kteří jsou ochotni vypovídat na policii.Vím jak je manžel bezradný,když žena alkoholika,je zmlácená a odmítá podat trestní oznámení,protože se bojí.I u nás máme případ,kdy je holka v podobné situaci,ale když přijde věc na věc,tak nikdo nic neviděl neslyšel.A k těm úplatkům.Vyhledejte si někdo kolik policajtů v ČR slouží a kolik jich je spojováno s úplatky.Hnusí se mi vaše tvrzení,že co policajt to úplatkář.Každý má možnost jít k policii sloužit a věřte,že by jste rychle odešli.Lidé na vás plyvou,vyhrožují rodině,nikdy nevím jestli manžel přijde domů.A za to vše dostane směšnou výplatu,příplatky za svátky a víkend neexistují,hronadu přesčasů jim nikdo nezaplatí a ještě tolik lidí bezdůvodně na ně nadává.Nejprve si kupte v knihkupectví Úplné znění trestního práva a Pravidla českého pravopisu a začněte studovat,ať víte na co a na koho nadávat.A hodně štěstí na gynekologii,za­jímalo by mě,kam vám zavádí zrcadla:-)

atriplex

Koukněte na ustanovení § 26 trestního zákoníku – zde se hovoří, že policie pomůže, až když neuspějete jidne (v tomto případě občanské právo). Trestní řízení je krajní prostředek a nelze jej zneužívat jen proto, že u policie je řízení zdarma.

9 řemesel

Jen jsem nepochopil , Vy máte složku u gynekologa?? Jinak je to ale žalovatelné , porušení přísahy je evidentní.Třeba i přes lékařskou komoru.

led

z pojazdnej reklamy si nič nerobte, je to len vyjadrenie úžšej spolupráce s európskymi políciami a políciou USA – kde tento slogan vznikol (pri zastrelení černoška mohli povedať „my sme len pomáhali a chránili bielych“.
Ale v skutočnosti verme, že nám pomáhajú a chránia nás…

kapka

Já tomu naprosto věřím, protože kamarádka měla se svým bývalým něco podobného. Kdyby bylo tak jednoduché říct to na policii a spoléhat na jejich pomoc, to by bylo na světě krásně. Kromě toho právníka, zkuste se třeba ještě poradit v nějaké sociální instituci v okolí /nebo telefonicky/, kde pomáhají týraným ženám. Mají s tím zkušenosti.

Chandler

Příspěvek smazán administrátorem.

Bumbes

Příspěvek smazán administrátorem.