Policie, hasiči, sanitka a Pohotovost PRE jezdí kolem Zahradního Města, proč?

Poslední hodinu tu kolem našeho domu stále jezdí hasiči, sanitka, policajti a pak i nějaké černé auto s houkačkou a na straně s nápisem „pohotovost PRE“. Mamka říká, že to je elektřina…
Jezdí okolo Zahradního Města, přesněji kolem autobusové zastávky Záběhlická škola.. nejdřív jeli jakoby od Hostivaře do Bohdalecký a pak naopak. Vypadá to na nějakou velkou akci, tak mě zajímalo, jestli o tom už nejsou nějaké aktuální zprávy po internetu nebo tak? Jestli se něco poblíž stalo a tak. Víte o něčem?

Odpovědi
JájsemRaibek

Tato otázka zde bude několik let. Kdy tam kdo jezdí?
Že by to bylo dnes 2.6.2013? nebo to už bylo včera, snad až zítra?
No myslím, že to souvisí s možnou povodní, ale nevím.

honza19hk

To co píšeš se u hasičů nazývá průzkum. Normálně při nehodě nebo požáru a jiné menší události se dělá pěšky v případě zatopených oblastí se provádí z auta popř člunu nebo vrtulníku. Má za úkol zhodnodtit situaci popř zachránit objevené lidi.
PRE je pražská energetika což jsou elektrikáři,od­pojují zaplavené domy od přívodu elektřiny. Část záběhlic je pod vodou z rozlitého Botiče.