Jose1f

Policajti pronásledovali bankovního lupiče. Vystřelili a zasáhli ho tak, že zemřel. Byla to vražda?

Odpovědi
SajmonModer

Ano, protože lidský život má větší cenu než pytel peněz

Kdyby to byl vrah, dobrá! Ale lupič?

Miroslavst

Ano, protože lidský život má větší cenu než pytel peněz

Pokud platí zákony pro všechny a normální člověk se nemůže bránit případnému lupiči, tak jako vyřkl nejvyšší soud a v případě jeho usmrcení se jedná o vraždu a nikoli o zabití, měla by být takto posuzována i provedená vražda policisty.
Bohužel v našem státě je možné všechno a jak je známo, budou očištěni s tím, že jednali v souladu se zákonem.

dědapetr

Ano, protože lidský život má větší cenu než pytel peněz

podle výroku soudu je to vražda zákon platí pro všechny stejně.

venkovan

Ne, protože policie se řídí jinými zákony

Policisty jsme si jako lidi najmuli a dali jim určité pravomoce k ochraně našich majetků a životů.
O tom, zda to byla či nebyla vražda posoudí soud.
Podle mne pokud někdo krade, musí počítat i s poměrně nepříznivým trestem. Takže nejsem dalelse od názoru, že pokud hájím svůj majetek, měl bych ho přiměřeně bránit. A i kdyby již utíkal. Do zad se střílet sice nemá, ale taky se nemá krást.

quentos

Ne, protože policie se řídí jinými zákony

filva

Ano, protože lidský život má větší cenu než pytel peněz

Mucillinka

Ano, protože lidský život má větší cenu než pytel peněz

Policajt je člověk jako každý jiný z nás!!Měl by dostat takový trest, s jakým by odešel každý jiný člověk..Nevím, proč by se měly dělat mezi lidmi rozdíly v tom, zda je policista, politik a podobně!!

Terryle

Podle mě NE, ale nesedí mi ta NE-varianta, takže nehlasuju.
Vražda je podle mě ÚMYSLNÝ zabití. Policajti lupiče nechtěli zabít, ale zastavit a zneškodnit. A určitě po něm nezačali hned pálit ostrejma. Kdyby zastavil a vzdal se, moh bejt živej – měl na výběr a když si zvolil útěk, zvolil si i riziko, že ho blbě trefěj.
Mělo by to být posuzováno jako zabití.
A pro ty, co si myslej, že to bylo zneužití pravomoci policajtama… trefit utíkajícího člověka tak, že ho zabijete, není jen tak – to většinou bývá fakt blbá náhoda. Nehledě na to, že nevíte, co takovej člověk může udělat – může být ozbrojenej a může popadnout nejbližšího kolemjdoucího a vzít si ho jako rukojmího. Tomu se policajti snažili zabránit, berte to tak.