janek66

Polévka „Šurpa“ vaříte ji?A jak má správně vypadat?

To co nám dnes dali v jídelně s ní mělo podobný snad jen ten název.

Nejlepší odpověď
annas

Já takový název polévky neznám, ale vyheldala jsem recept. Nevím, zda ji budete vařit či chcete jen zkontrolvoat, zda v polévce byly všechny suroviny.

Použité suroviny receptu Šurpa:
vývar z masa | 1 cibulka | 1 mrkev | rajčatový protlak | 2 brambory | sůl | pepř
Postup přípravy receptu Šurpa:
Připravíme si vývar z masa. Cibulku dáme zpěnit. Maso z vývaru nakrájíme na nudličky a přidáme k osmažené cibulce. Přidáme na nudličky nakrájenou mrkev, rajský protlak a smažíme asi 5 min. Zalijeme vývarem. Nakonec přidáme na kostky nakrájené brambory a vaříme 15–20 min.

Zdroj: http://recepty­.chytrazena.cz/po­levky/surpa-20993.html

Další odpovědi
hanulka11

Tak to čtu prvně ani jsem ten název nikdy neslyšela, pohledala jsem na netu a recepty se hodně liší, takže si tam asi každý dá co chce.

Postup přípravy receptu Šurpa:
Připravíme si vývar z masa. Cibulku dáme zpěnit. Maso z vývaru nakrájíme na nudličky a přidáme k osmažené cibulce. Přidáme na nudličky nakrájenou mrkev, rajský protlak a smažíme asi 5 min. Zalijeme vývarem. Nakonec přidáme na kostky nakrájené brambory a vaříme 15–20 min.

druhý recept je složitější

http://kuchar­ka.jednorozec­.cz/recept/1514-kjufta_-_surpa.html?pa­ge=§ion=polb

kropitko

Tak já vařím podobnou polévku a ani jsem nevěděla, že něco takového existuje,,,tedy že to má i název,,,