pidul

Polarizační fólie (sklo) – existuje škála odstínů, nebo prostě musí být zatmavené

Odpovědi
Magix.cz

Myslím, že by měly být nejlépe bez barvy, aby nefungovaly také jako barevný filtr. Takže jen tak lehounce šedé.

Lamalam

Koukni třeba na polarizační brýle, některé jsou došeda, jiné dozelena. Možná existují i další odstíny.

Dochy

je otázka co přesně po tom filtru chcete. Ideální polarizační filtr pohltí 50% z procházejícího světla bez ohledu na vlnovou délku (barvu). Takže bude vždy tmavý (relativně) a bez zabarvení. Pokud chcete něco speciálního, určitě najdete i kombinovaný filtr polarizace/barva.