pidul

Polarizační folie na LCD (kalkulátoru např.)- je vždy mírně zatmavená. Může být tato polar. folie i čirá?

Rozebral jsem už asi 3 LCD displeje a vždy byla polarizační folie na skle displeje zatmavená, prostě kouřová..

Nejlepší odpověď
Dochy

Z principu polarizačního filtru cca o 50% světla průchodem skrz přijdete. Takže vždy bude tmavší než čiré sklo.

Další odpovědi
Lamalam

Mám několik polarizačních filtrů k foťáku, žadný není čiry, vždy je lehce šedivý. Nevím, zda je technicky možné vyrobit ho bez zabarvení.